O hře

Starbound je zcela nová hra aktivně vyvíjená nezávislou společností Chucklefish, která je tvořena skupinou bezva kluků a holek. Pokud se vám líbí, řekněte o ní svým kamarádům.

Příběh v sandboxu

Starbound začíná tím, že opustíte svůj domovský  svět, který byl právě zničen neznámým nepřítelem, ve vesmírném plavidle. Bez cíle a navigace jste vystřeleni v záchranném plavidle do vesmíru a ztrácíte se tak v moři hvězd. Naštěstí se s vaším plavidlem ocitne na obyvatelné planetě a tím začíná dobrodružství, které vás provede napříč vesmírem. Starbound obsahuje úkoly i příběhové mise ztracené v pustém vesmíru.

Nekonečné množství planet

Planets in Starbound are entirely procedurally generated and filled to the brim with unique content. We went into the planet generation with one simple goal: no two planets should be the same. By procedurally generating even the smallest details, we’re doing just that. Not only is the terrain of the planet procedurally generated, but the weather, the gravity, the difficulty level, the plant life, the behaviour and appearance of alien creatures, and much more all contain random or procedurally generated elements.

Planety ve Starbound jsou generovány zcela procedurálně a jsou až po okraj naplněny unikátním obsahem. Vývojáři se snažili vytvořit generátor planet s jedním jednoduchým cílem: žádné dvě planety nebudou stejné. Díky tomu, že jsou procedurálně generovány i ty nejmenší detaily, se jim to podařilo. Nejen, že je procedurálně generován povrch planety, ale také počasí, gravitace, úroveň obtížnosti, rostliny, chování a vzhled mimozemských stvůr a ještě více náhodně či procedrálně generovaných předmětů.

Chceme, aby jste se cítili jako objevitelé!

Protože se snažíme, aby byla každá planeta byla jedinečná, tak vám chceme dát prostředky ke zkatalogizovaní všech věcí, které naleznete a také si chceme být jistí, že všechno co můžete najít má ve světě svůj důvod. Budete moct prozkoumat zcela libovolný předmět včetně stromů, květin i zeminy, stejně jako v old school point and click adventurách.

Vidíte podivný mimozemský strom? Prozkoumejte jej! Možná zjistíte něco užitečného. Sdílení objevů je důležité pro všechny objevitele. Díky tomu, že je hra plně kooperativní (Přiveďte si s sebou kamarády a vytvořte expedici!), můžete všechny vaše nálezy zaznamenat do deníku. A nejen to, ale každá planeta má unikátní koordináty, které můžete sdílet online, takže ostatní hráči mohou prověřit co jste našli na vlastní pěst.

Hledání nového domova

Průzkumy jsou bezvadné, ale každý potřebuje místo, které může nazvat svým domovem. Díky tomu vás necháme obsadit třeba celou planetu.

Ve chvíli, kdy obsadíte planetu, otevřou se se vám zcela nové aspekty hry. Máte na povel vše, co dělá planetu unikátní. Chtěli by jste lepší počasí? Postavte si centrum počasí! Nelíbí se vám terén? Transformujte jej! Veškeré aspekty planety jsou pod vaší kontrolou. Jakmile jste se svou planetou spokojeni, začněte ji zalidňovat postavami, které jste potkali a starejte se o ně. Budou mít své potřeby, sny a nebudou váhat s žádostí o pomoc, pokud ji potřebují.

Výše uvedené informace jsou jen povrch ledovce z toho, co pro vás bude ve Starbound přichystané.

7 thoughts on “O hře

 1. Thomeec napsal:

  strasne ma tato hra bavi len by som to rad hral v multiplayeri :P

 2. fridrych napsal:

  Prosím vás ako môžem hrať kooperatívne?Dá sa to aj bez serveru?

 3. L.H napsal:

  jak se to stahuje

 4. Anonym napsal:

  kde to koupim :P

 5. Anonymní napsal:

  pls lidi nemohli byste poslat naky link kde stahnuti starbound bez reklamy? :((

 6. vojta napsal:

  kde sezenu crec verzi protoze to jinak stojí cca 13,59 eur

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>